Web Siteleri Değerlendirmesi


Web dünyasında kendi alanlarında bir ilkleri oluşturan çeşitli web sayfaları “yerelden ulusala” sloganıyla nefes almayı sürdürüyor. Seçtiğim o webler:

 

TEKSTILHABER.NET

tekstilhaber.net Türkiye’nin önemli sektörlerinden Tekstilcilik gerek ulusal ve gerekse de uluslararası bir hareketliliğe sahip. Birçok farklı sektörde HABER PORTALLARI birden fazla olmasına rağmen Tekstil sektörüne ait bir HABER PORTALI bulunmuyor. İşte o boşluğu doldurmak için bir girişim yapılıyor. TekstilHaber.net sitesi, sektör içerisindeki gelişmeleri aktaracak bir haber penceresi olmaya aday. Röportajlar, sektöre yeni giren firmalar, sektör içi analizler, sektörün genel ve özel sorunları, yeni çıkan ürünler, fuarlar, çalışanların sorunları, işverenlerin beklentileri, kanunlar, sektörle ilgili yönetmelikler vs. gibi birçok konuda yayıncılık yapmak için kurulmuş bir sitedir. Şuan proje aşamasında olan TekstilHaber.net sitesi kurulduğu taktirde önemli bir hizmet sunacak gibi.

SIIRTLILER.NET

siirtliler.net 2004 yılında kurulduğunda Siirt’te haber portalı bulunmamaktaydı.  Haber portalı olarak Siirt’in ilk e-Gazete’si ünvanını taşıyor. Bugün gelinen noktada Siirt şehrinde 40’ın üzerinde haber paylaşımı yapan internet sitesi bulunuyor. Siirtliler.Net sitesi, TSE’den Marka Tescil Belgesi bulunan ilk ve tek site olma ünvanını da taşıyor. Siirtliler.Net, habercilik anlayışının yanısıra toplumsal birçok sosyal ve kültürel projelerin de öncülüğünü yapmış bir misyon yürütmüştür. Özellikle cesur yayıncılığıyla tanınıyor.

YAZBEYOGLU.COM

yazbeyoglu.com Sitenin yayıncılık ve kuruluş felsefesi 2 konuda toparlanmış. Beyoğlu’lu olan mevcut yazarları bir araya getirebilmek. Bu yazarların hangi düzeyde oldukları önemli değil. Yazarlık yapması yeterlidir. İkinci konu ise, yine Beyoğlu’lu olup yazarlık yeteneği olmasına rağmen bu yeteneğini ya keşfedememiş yada cesareti olmayan potansiyel sahibi kişilere biraz gayretlendirmedir. Yani bir nevi yeni yazarlar ortaya çıkarabilmek için iteleyeci bir güç olma özelliği taşıyor yazbeyoglu.com sitesi.

TOPHANEHABER.COM

tophanehaber.com 2003 yılında açılan TophaneHaber.com sitesi Beyoğlu’nun tarihi semtlerinden olan Tophane’ye yönelik mahalli bir yayıncılık yapıyor. Tophane ve civarındaki sorunlara, sosyal değişime, tarihine ve geleneklerine dair haberlerin yanısıra makalelere yer veriliyor.

HACUMREHABER.COM

hacumrehaber.com Hac ve Umre kavramları Türkiye’de önemli bir yer tutuyor. Hacılar, Hacı adayları ve Umrecilerle ilgili haberlerin paylaşıldığı HacUmreHaber.com sitesinde çeşitli gerekli bilgilere ve anılara da yer veriliyor. Çok sık güncellenen bir site olmasa da kendi alanında önemli bir boşluk doldurmaya aday site.

YAZISTANBUL.COM

yazistanbul.com İstanbul haberleri, İstanbul fotoğrafları ve videoları, araştırmalar, gelişmeler ile ilgili bir proje.

 

yereldenulusala.com fransagazetesi.com

 

Tavsiye ettiğiniz siteler varsa değerlendirmelerinizle birlikte gönderdiğinizde bu pencerede yer verebiliriz.

website

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s