Paralel İhanet Çetesi


paralelciler
paralel ihanet çetesi, fethullahçılar, paralel örgüt

Bir yanda Paralel İhanet Çetesi’nin ihanetleri ve kimi, neyi nerede satacakları belli olmayan pozisyonları. Diğer yanda siyaseten çökmüş, geleceğe dair üretim mekanizması bulunmayan bir muhalefet yapısı. Türkiye siyasetinin ve sivil iradenin aşmak mecburiyetinde kaldığı temel iç sorunudur.

Gezi kalkışmasını ağaç sevgisiyle örtbas etmeye çalışanlar, ilerleyen günlerde “mesele ağaç değil, sen hala anlamadın mı?” diyerek insanların hafızalarıyla o küçük akıl ama koca şeytanlarıyla alay ettiler. Tarihlerinde ağaçla ilişkileri sadece “darağaçları” olarak bilinen o kesimlerin Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaç sevgileri tam bir aldatmacadan ibaret olduğu kısa sürede anlaşıldı. Aynı kesimlerin Yalova’da dev ağaçları doğramaları ise sadece “gerektiği içindir” şeklinde karşılık buldu.

Siyaset algısını, “AK Parti’ye zarar verelim de…” veya “Erdoğan gitsin de…” gibi bir anlayış üzerine kuran muhalefetin ülke siyasetine kazandırabileceği hiçbir şey yok. Kendileri gibi olmayanlara ve hatta tarafsız kalanlara bile tahammülü olmadıkları için yaptıkları, bildikleri tek şey itibarsızlaştırma kodlarından oluşuyor.

“Türkiye’nin hiç bu kadar kutuplaştığını görmedik” diye yalanın en büyüğünü atanlar esasında Türkiye’yi kardeş kanı dökecek kadar kutuplaştıranların torunları değil mi? Bu ülkenin öz evlatlarını “Kürtsün, Dindarsın, Başörtülüsün, Alevisin, Ermenisin” diye ötekileştirmediler mi? Kutuplaştırmadan bahseden zavallılar Dünya’nın en kutsal insanı Hz.Peygamber’e hakaret içeren karikatürler yayınlayarak “Türkiye, kutuplaştırılıyor” yalanını atmaları aynı Gezi provokasyonundaki “ağaç sevgisi” yalanından öte bir şey değil.

Peki, ya Paralel Yapı? Nasıl bir domuz sürüsüdür ki Hz.Peygamber’e hakaret edenlerle aynı safta yer aldılar? Şeytan mı onları esir almış yoksa onlar mı şeytanı? İktidar partisi nasıl bir gaflet içerisine girmiş, gözleri nasıl bu kadar buğulanmış ki bu iblisler sürüsüne dükkan teslim etmiş?

Er veya geç bu ihanet şebekesinin farkına varan iktidar partisi, ilkesel bir tavır koyarak bu ülkenin insanına, müslümanına, kürdüne, türküne, arabına ve geleceğine daha fazla zarar vermeden kapı dışarı attı. Muhalefetin bu konudaki tavrı ise şaşırtmadı. “AK Parti’ye zarar verelim de…” eğilimi yine kendini gösterdi. Dede katiliyle torun aynı safta buluştular.

Hz.Peygamber’e hakareti bile AK Parti karşıtlığı boyutunda ele alıp fikir özgürlüğü olarak yutturmaya çalışanlar azabınız bol olsun!

Ve son olarak…

Anam da, Babam da…
3 evladım var. Onlar da… Eşim de…
Bir canım var. O da…
Her ne kadar layık olamasam da, Peygamberime…
Canıma, Cananıma FEDA OLSUN.
O’na laf eden azabı çetin olsun.
Yanacaklar, yansınlar, yandılar da…

Eyüp Güzel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s