Diyarbakır’da Peygambere Hakaret afişi ve AA’ya açıklama


DBP’li Diyarbakır Yenişehir İlçe Belediyesi’nin Hz.Peygamber’e yönelik hakaret içeren afişle ilgili Anadolu Ajansı’na Siirt’te yapmış olduğum açıklama:

Diyarbakır’da Peygambere Hakaret Gündemi

“Geçtiğimiz hafta HDP’nin yavru partisi DBP’li belediye tarafından çocuk istismarına dikkat çekmek için bilboardlara asılan afişlerde obje olarak Peygamber Efendimize hakaret içeren bir karikatür kullanıldı. Alçakça bir şeydi bu. Sahabeler şehri olan Diyarbakır’da bunu yapmaları daha da alçakça. Kürt halkının dini hassasiyeti biliniyor olmasına rağmen bu yapıldı. Çocuk istismarına dikkat çekmeye çalışmak güzel bir şey ama bunu yaparken Peygambere hakaret içeren karikatürün kullanılması kasıtlıdır ve amaç başkadır. İllaki bir obje kullanacaklarsa Pkk yöneticilerinden Duran Kalkan’ın dağa çıkardıkları 14-15 yaşlarındaki kızlarla elele çektirdiği fotoğrafı kullansınlar. Onlara bu daha çok yakışır. Peygambere hakaret bununla da sınırlı kalmadı. Daha dün yine Diyarbakır’da bilboardlara asılan “Sen alemlere rahmet olarak gönderildin” yazılı afişler birileri tarafından yırtıldı. Belli ki Kürt halkının Müslümanlığı birilerini ciddi şekilde rahatsız ediyor.

Yeri gelmişken konuyla ilgili bir diğer tepkimi de dile getirmek istiyorum. Peygambere hakaret edildiği yerde mellelerimiz, imamlarımız ve kanaat önderlerimizin suskunluğunu anlayamıyorum. Böyle bir zamanda susacaklarsa ne zaman konuşacaklar? Bu suskunluklarının hesabını Ahiret günü verecekler hiç şüpheleri olmasın.” (Ekim 2015-Siirt)

Diyarbakır’da Peygambere Hakaret afişi ve AA’ya açıklama” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s