Sol Çeteler İHH standına saldırdılar


Türkiye, Dünya genelinde 1 asrı aşan süredir silik ve figüran tavrını sonlandırma niyetinde. Katar ile doğalgaz anlaşması yapan Türkiye aynı zamanda orada bir Askeri üs kurdu. Başbakan Davutoğlu, Bakü’ye gitti ve Azerbaycan ordusu ile Türkiye’nin ordusu artık iç içe. Irak’ın Musul şehrinde bir süredir temsili asker bulunduran Türkiye, Başika kampına asker ve tank gönderdi. Eğitim kampını askeri üsse dönüştürdü. Ve bugün Mesut Barzani Ankara’ya geldi.

Unutturulan bir mirasın devralmak için hamleler yapan Türkiye artık bir dönüm noktasında ve geçmişine dönüyor. 100 yıl önce Osmanlı’nın çıkartıldığı topraklarda Türkiye artık varlık göstermeye başladı.

Peki, tüm bunlar gerçekleşirken Türkiye’de iç sorunlar çıkartarak kendi ülkesine kambur olmaya çalışan çeteler boş durur mu? Hayır. Pkk terör örgütü bir yandan Diyar-ı Bekir’de Cami-Okul yakarken, sol çeteler de üniversitelerde İHH’nın standına saldırırlar.

İşte o saldırı haberi:

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde “Eskişehir Öğrenci Kolektifleri” adlı bir grup sol görüşlü öğrenci “özgürlük” sloganlarıyla İHH standına saldırdılar.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) açılacak fotoğraf sergisinin tanıtımı için pankart asıp öğrenci kantininde stant açan İHH üyeleri bir grup “Eskişehir Öğrenci Kolektifi” adlı bir grubun üyeleri tarafından saldırıya uğradı. ‘Üniversiteler bilimin, özgürlüğün olduğu yerlerdir’ diyen Öğrenci Kolektifi üyeleri, İHH’nın üniversitede stant açmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek, standı açanlara saldırdı. Özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle üniversite dışına çıkarılan saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s