Adana‘daki Suriye Okulları


İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Adana‘daki Suriye okullarını ziyaret etti.

Diriliş Buluşmaları konferansı için Adana‘da bulunan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Adana‘da bulunan Suriye okullarını ziyaret etti. Suriyeli öğrenciler İHH Başkanı Bülent Yıldırım‘a salavat-ı şerifelerden oluşan ilahilerle karşılama gösterisi yaptılar. Okuldaki sınıfları gezen Yıldırım, kısa adı ADYAR olan Adana İnsani Yardım Derneği tarafından bastırılan Türkçe dil bilgisi kitaplarını sınıflardaki Suriyeli çocuklara dağıttı.

SİZLER SURİYE‘Yİ VE KUDÜS‘Ü ÖZGÜRLEŞTİRECEKSİNİZ

Ziyaret ettiği çocuklarla sohbet eden İHH Başkanı Yıldırım burada yaptığı açıklamada çocuklara hitaben “Sizler inşallah büyüdüğünüzde hem Suriye‘yi hem de Kudüs‘ü özgürleştireceksiniz.” Dedi.

SURİYE OKULLARININ MİMARI ADYAR

ADYAR, Adana‘daki İHH olarak biliniyor. Suriye iç savaşıyla birlikte Adana‘ya göç eden Suriye‘li çocuklara ve yetimlere yönelik yaptığı yardım çalışmalarıyla sınırlı kalmayarak eğitim faaliyetlerinde de varlık göstermeye başladı. İlk olarak 2012 yılında Suriye‘li çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri için okullaşma projesini geliştirdi. Milli Eğitim ile yaptığı görüşmeler sonucunda projelerini bir protokole dönüştürdüler. ADYAR‘ın istikrarlı çalışmaları sonucunda Adana‘da şuan 16 okulda toplam 12 bin 500 Suriye‘li çocuklara ilköğretimden liseye kadar eğitim veriliyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s