Avrupa’daki PKK’lı gruplar Türkiye’ye müdahale istedi


Önceki gün Fransa ve İsviçre’de bulunan PKK’lı gruplar eylem yaparak Batı ülkelerine “Erdoğan’a müdahale” çağrısında bulundular.

Çeşitli ziyaretler nedeniyle 1 haftadır Fransa, Almanya ve İsviçre’nin farklı kentlerinde bulunuyorum. Bu sırada önceki gün Fransa’da ve İsviçre’de bulunan PKK’ya yakın olan grupların eylemlerine tanıklık ettim. Türkiye’den gidip Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yerleşmiş olan PKK’lı gruplar kendi vatanlarına karşı Batı ülkelerine çağrıda bulundular.

BATI’YI TÜRKİYE’YE MÜDAHALE ÇAĞRISINDA BULUNDULAR

Önceki gün Fransa’da ve İsviçre’de toplanan PKK’lı gruplar basın açıklaması yaptılar. Terör örgütü PKK’nın sivil vatandaş, hastane, okul ve cami ayırt etmeksizin gerçekleştirdiği eylemlerine karşı Türkiye’nin mücadelesinin kınandığı Fransa’daki ve İsviçre’deki basın açıklamasında Batı ülkelerine çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada Güvenlik ve Emniyet güçlerinin terör örgütüne karşı mücadelesini “Kürtlere saldırı” şeklinde ifade eden PKK’lı grupların yaptıkları çağrıda “Erdoğan’ı durdurun.” İfadelerine yer verdiler.

SON DERECE KİBARDILAR

Fransa’da ve İsviçre’de toplanıp eylem yapan PKK’lı gruplar izin alarak gerçekleştirdikleri basın açıklamasında Fransız ve İsviçre polisi çevrede güvenlik önlemi aldı. Hiçbir taşkınlık yapmayan gruplara polisin müdahalesi olmadı. Öte yandan basın açıklaması sırasında slogan atan PKK’lı grupların kibar davranışları dikkatlerden kaçmadı.

HEPSİNİN MADDİ VE SOSYAL DURUMLARI ÇOK İYİ

Fransa, Almanya ve İsviçre’de yaşayan PKK’ya yakın olanlardan kimileriyle tanıştım. Önemli bir kısmı iş güç sahibi. Hali vakti yerinde ve sırtları pek. Gazino/Bar işletenler, kumarhane çalıştıranlar veya çeşitli meslek dallarında iş sahibi olan bu kişilerin hayatlarından son derece memnun oldukları dikkatlerden kaçmıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s