1100 Akademisyen hiç böyle kafaya alınmamıştı


Bilindiği üzere Güneydoğu’daki çatışmalara ilişkin 1100 Akademisyen ortak bir bildiri hazırlayarak imzalamıştı. Türkiye’nin bir anda gündemine giren o bildiride terör örgütü PKK’ya tek bir söz dahi söylemeden tüm suçlamalar Türkiye’ye, Askere ve polise yapılmıştı. Skandal ve vatana ihanet olarak genel kabul gören bildiriye tepkiler toplumun tüm kesimlerinden gecikmedi.

Bireysel bir eylem olarak bildirinin organize edildiği “Barış İçin Akademisyenler” sitesine “kafa yapmak, dalga geçmek” amacıyla e-mail göndererek “destekliyorum” dedim. Attığığım e-mail’de de kendimi İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Eyüp Güzel olarak tanıttım. Dalga geçmek amacıyla göndersem de aslında çok umutlu değildim. Çünkü karşımda kelli/felli koca koca Akademisyenler var ve mutlaka e-mailim işleme alınmaz diye düşündüm. En azından e-mailime geri dönüş yaparak teyit alacaklardır dedim. Yok olmadı belki de ellerinde bir Akademisyen veritabanı vardır ve oradan mutlaka ismim var mı yok mu diye kontrol ederler diye düşündüm. Ya da sosyal medya üzerinden ismimi araştırırlar ve günler öncesinden o Akademisyenlerle ilgili yazdıklarımı görürler ve kafa yaptığımı anlarlar dedim. Ama ne göreyim? 2 gün sonra Akademisyenler listeside İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Eyüp Güzel diye gördüm. 🙂

Listede ismimi görünce “yereldenulusala” adlı facebook ve twitter hesaplarımdan konuya ilişkin şu mesajı yazdım: “Akademisyen değilim. Üniversite bile bitirmedim. Dalga geçip mail attım ve Akademisyenler listesinde yer aldım.”

Twitter profilimde retweetler, beğeniler ve farklı yorumlardan dolayı telefonum 4 saat boyunca susmadı. 🙂

Bu arada konu medyanın ufak ta olsa gündemine girdi. Yeni Şafak Gazetesi, Timeturk haber sitesi, Uzay TV’de Kayıt Dışı programında yapmış olduğum bu küçük operasyon tartışıldı, haberleştirildi. Şahsımı tanımayan kimi sosyal medya kullanıcıları da benim akademisyen olduğumu fakat tepkilerden dolayı “U Dönüşü” yaptığımı düşündüklerini yazdılar. Aga, vallahi akademisyen değilim, billahi değilim. Ülkemizin yetiştirdiği akademisyenlere, hocalarımıza saygı duyarım, hürmet ederim fakat akademisyen kılığında PKK’yı aklamaya çalışanlara değil !

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s