Beyoğlu Belediyesi’nde CHP’li meclis üyelerinin tutarsızlığı


İnternette gezinirken “Beyoğlu esnafına destek önergesi” başlığıyla verilen bir haber çekti dikkatimi. Haber marjinal sol gruplara ait bir siteye ait. Merak edip linke tıkladığımda haberin içeriğinde İstiklal Caddesi’nde meydana gelen canlı bomba terör saldırısından dolayı mağdur kalan esnaftan ve CHP’den bahsediyordu.

Beyoğlu esnafı ağır vergiler, masa-sandalye yasağı ve son olarak bombalı saldırı nedeniyle zor günler yaşadığı için Beyoğlu Belediyesi’nin CHP’nin Meclis Üyeleri konuyu belediye meclisinde gündeme taşımışlar. Coşkulu bir İstiklal Caddesi oluşturup terörün izlerinin kökünden silinmesi düşüncesiyle, CHP’li meclis üyeleri öneri olarak “vergiler alınmasın” teklifinde bulundular. Aynı kesimler İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba terör saldırısının ardından bölge insanına moral-motivasyon için eşi ve 2 küçük kızıyla beraber İstiklal’de yürüyüş yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la alay etmiş ve eleştirmişlerdi.

Doğrusu CHP’li Meclis Üyelerinin belediye meclisinde öneri vermelerini önemsiyorum. Esnaf adına siyasi baskı oluşturmaları ve bu konuda muhalif zemin oluşturmaları siyasetin en doğal kuralıdır. Niyetlerini sorgulama maksadım yok fakat kendi bildiğimi/düşündüğümü saklamaktan da geri duracak değilim. CHP’liler ile kendi medyası, esnaf üzerinden Ak Parti’yi ve Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı yıpratmanın peşindeler. Önümüzdeki yerel seçimlere 2 yıl gibi bir şey kaldı. Beyoğlu gibi önemli bir ilçe belediyesini Ak Parti’den alınabilmesi için kolları sıvamışlar. Siyasetçisi, medyası ve STK’sıyla 2 yıl içerisinde sistemli bir şekilde kan kaybettirmeye çalışacaklar Ak Parti’ye.

Esnaf’tan vergi alınmasın” diye yazılı önerge veriyorlar. Belediye meclisinde karar alınsa esnafa gidip “bakın sayemizde sizden vergi alınmıyor” diyecekler. Mecliste öyle bir karar alınmasa bu sefer yine esnafa gidip “bak biz söyledik ama onlar vergi toplamakta ısrar ediyor” diyecekler.

Gezi Provokasyonunda neredeydiler?

Esnafı düşünmelerini takdir ediyorum fakat o kadar samimiyetsiz ve tutarsızlar ki CHP’den başkası bunu yapamazdı zaten. Keşke aynı CHP, Gezi provokasyonunda da esnafı düşünselerdi. Aylarca dükkanlarını açamayan, açtığı zaman da iş yapamayan, can ve mal güvenliği kalmayan esnafın, marjinal sol örgütlere karşı mağdur edilmesi sırasında CHP’li meclis üyeleri neredeydiler acaba?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s