İçinizden biri ihanet edecek (Vavelif)


Hz.İsa (a.s.) gökyüzüne çıkarılmadan 1 gün önce havarileriyle bir araya geldiğinde “içinizden birisi davaya ihanet edecek” der. O kişi “Yahuda” isimli havarisidir. Hz.İsa’nın canına kasteden Siyonist Yahudiler Peygamberi çarmıha gerdiklerini zannetseler de Kur’an bize Hz.İsa’nın öldürülmediğini ve semaya çıkarıldığı bilgisini vermektedir. İçerisinde bulunduğumuz 2017 yılında işgal altında bulunan Filistin topraklarında siyonizmin kan dökme ve kargaşa çıkarma özellikleri hep var olmuştur. Siyonizmin en önemli özelliği ise “hain” oluşudur. Hz.İsa’nın “içinizden biri davaya ihanet edecek” dediği 12 havarisinden biri olan Yahuda, bugünkü siyonizmin dedelerindendir. Ahitliydi ve 12 havari arasında yer alabilecek kadar yükselmişti ama siyonistti.

Hainlik peşinde olanların en marifetli oldukları ve çabucak gerçekleştirdikleri alanların başında algı yönetimi gelmektedir. Yalan haber üretimi, yalanı süratli bir şekilde yaygınlaştırmaları, yalana kitleleri inandırmaları konusunda ciddi bir refleksleri bulunuyor.

Hz.Musa’nın şeriatından uzaklaşarak Filistin’de ve özellikle de Mescid-i Aksa alanında tefecilik yapanları dağıttığı için Siyonist Yahudiler, Hz.İsa’dan rahatsız oldular ve cezalandırılması için Roma Valisine şikayette bulundular. Vali, Hz.İsa’yı dinledikten sonra şikayetleri ciddiye almaz. Bunun üzerine Siyonistler, en iyi becerdikleri işi yaparak yalan haberler üretmeye başlarlar. Hz.İsa kendisini Yahudilerin kurtarıcısı olduğunu söylediği şeklinde asılsız haberlerle algı yönetimine başlarlar ve etkili olurlar. Bu iddia o dönemde ciddi bir suç anlamına geliyordu ki Roma Valisi oluşan kamuoyu tepkisinden dolayı cezalandırılmasına hükmetti. Hz.İsa, Mescid-i Aksa (Beytil Makdis) alanında tefecilik yapanları dağıtmanın bedelini, Siyonist Yahudilerin kamuoyu baskısıyla Roma Valisi’ne öldürtülmek istenmesiyle ödeyecekti. Allah’ın planı ise başkaydı ve Hz.İsa, semaya çıkarıldı.

19 Aralık 1917’de İngilizlere teslim etmek zorunda kaldığımız Kudüs, 30 yıl sonra kurulacak olan Siyonist İsrail’e hediye edildi. 2017 yılındayız ve ne yazık ki işgalinin 100.yıl dönümündeyiz. 100 yıl boyunca ümmet olarak, siyonizmin en iyi becerdiği yalan haberlerinin etkisi altında kaldığımızı ne yazık ki son yıllarda fark ediyoruz. Cılız bir sesle öğrenmeye başladığımız o gerçek bilgi ise; Filistinlilerin kendi topraklarını İsrail’e satmadıklarıdır. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Filistinlilerin kendi topraklarını İsrail’e sattıklarını duymayacağınız hiçbir yer bulamayacaksınız. Tıpkı tefecileri dağıtan Hz.İsa’nın, kamuoyunda yaygınlaştırarak Roma Valisi tarafından cezalandırılabilmesi attıklar yalan haberler gibi…

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’yı hayatımızdan ve ilgi alanımızdan çıkarmış olmamızın arasıra verdiği utanca, Siyonistlerin attığı yalanlar yetişiveriyor ilaç gibi. “Amaaan ben mi kurtaracağım? Zaten Filistinliler de kendi topraklarını satmışlar.” Dimi?!

Vatan toprağımız olan Filistin meselesi artık bir hükme bağlanmalıdır.
Ahitli miyiz? Değil miyiz?

 

(Vavelif Dergisi Mayıs 2017 -Eyüp Güzel)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s