Boyalarım Filistin – Kısa Metrajlı Film


İlk deneyimim olan ve amatör imkanlarla hazırlamış olduğum kısa metrajlı “Boyalarım Filistin” isimli filmde “Filistin için ben ne yapabilirim ki?” sorusuna cevap aranıyor.

Şüheda isimli ilkokul çağındaki kız çocuğu anne ve babasından öğrendiği Filistin’i sever. İlgi duydukça kendisine Filistin vakitleri ayırmaya başlar. Boyama çalışmaları, internette videolar izleme ve kitap okuma gibi çeşitli bireysel etkinliklerle Kudüs’ü, Filistin’i ve Mescid-i Aksa’yı daha çok tanımaya ve sevmeye başlar.

Mahallesinde Filistin’e duyarlılık konusunda yaşıtları arasında tek başınadır. Evinde, sokağında Mescid-i Aksa’yı çizer, boyamaya başlar tek başına olmasına aldırış etmeksizin. Merak edip soran arkadaşlarına anlatmaya başlar. Mescid-i Aksa’yı tanıyan çocukların sayısı artar zamanla. Nihayetinde Şüheda 20-25 arkadaşına ulaşır.

Film çekimlerim yaklaşık 2 hafta sürdü. Bu süre içerisinde ilkokul çağındaki 25 kız çocuğuna ulaşıldı. Öyle ki çocuklar arasında Mescid-i Aksa’nın ismini telaffuz edemeyenler dahi vardı. Film çekimleri boyunca aynı mahallede 25 hanede Filistin konuşulmaya başlandı.

Bu doğrultuda Film amacına ulaşmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s