Yeni Dünya Vakfı’ndaki Kudüs sohbetimle ilgili İttifak Gazetesi haberi


“Bâbıâli Enderun Sohbetleri” kapsamında Sultanahmet’teki Yeni Dünya Vakfı’nda 13 Eylül 2018’de haftanın konuşmacısı olarak “Sevdiğim Kudüs” konulu sohbetim için İttifak Gazetesi’nde 12.09.2018 tarihli haberidir.

 

HABER METNİ:

Filistin coğrafyası ve özellikle Kudüs hakkındaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci yazar Eyüp Güzel, Yeni Dünya Vakfı’nda “Sevdiğim Kudüs” isimli programda, gezip dolaştığı Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı anlatacak.

“Bâbıâli Enderun Sohbetleri” bünyesinde gerçekleşecek olan toplantı, 13 Eylül Perşembe günü vakfın Cağaloğlu’ndaki Genel Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak. Bugünlerde okuyucuların ilgisiyle karşılanan Okumadan Kudüs Kurtarılamaz isimli kitabı yayımlanan Eyüp Güzel, aynı zamanda geçtiğimiz ay sosyal medyada paylaştığı “Boyalarım Filistin” adlı kısa metrajlı filminden de bahsedecek. Dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına cevap verecek olan Eyüp Güzel, daha sonra büyük alaka gören belgeseli katılımcılara sunacak.

İslam dünyasının başta Kudüs olmak üzere bölgede cereyan eden olaylara vurdumduymazlığının en temel sebebinin okumamak olduğunu belirten Eyüp Güzel, “Müslümanlar okumadığı ve cahil kaldığı için işgal önce zihinlerde başlamış, daha sonra da coğrafi işgaller gerçekleşmiştir.” diyor. Eyüp Güzel, programın ardından yeni yayımlanan Okumadan Kudüs Kurtarılımaz isimli kitabını da okuyucularına imzalayacak.

 

ÖMRÜNÜ MAZLUM İNSANLARA ADADI

1972 İstanbul Tophane doğumlu olan Eyüp Güzel, ilk, orta ve lise öğrenimini doğup büyüdüğü Beyoğlu İlçesi’nde tamamladı. A.Ö.F. Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenimine devam eden Güzel, ilk gençlik yıllarında kişisel bir merak sardığı haber arşivleme çalışmaları sırasında Filistin ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya karşı ilgi duymaya başladı. Grafikerlik, web yazılımcılığı işlerinin yanısıra yaklaşık 20 yıldan beri mahalli gazetecilik de yapıyor. Mesleğinin yanısıra son yıllarda yoğun şekilde Filistin ile ilgili çalışmalara zaman ayıran Eyüp Güzel, Okumadan Kudüs Kurtarılmaz isimli bir esere imza attı. “Boyalarım Filistin” isimli kısa metrajlı filmiyle de kız çocukları üzerinden ‘Filistin’e dair herkesin yapabileceği bir şey vardır’ mesajını verdi. Çalışmalarını, bütün sosyal medya ağlarında kurmuş olduğu “yerelden ulusala” isimli kişisel sayfasında paylaşarak yaygınlaştırmaya çalışıyor. Evli ve 3 evlat babası olan Eyüp Güzel, çocuklarını da Filistin konusunda duyarlı bireyler olarak yetiştirmeye ve bu anlayışın toplumumuzda yaygınlaşmasına çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s